Нужна помощь?
(093) 145-08-80

Фреони для кондиціонерів: види та особливості

З часів своєї появи і до наших днів виробники систем кліматичного контролю борються не лише за підвищення продуктивності своєї продукції, а й за її ергономіку та безпеку для довкілля та здоров'я людини.

І якщо перші холодоагенти у своїй основі взагалі містили аміак і несли колосальну шкоду для власників таких пристроїв, то фреони, що з'явилися пізніше, стали менш шкідливими для людей, але вже небезпечними для природи, оскільки їхня парникова активність на той час перевищувала в 1300–8500 разів даний показатель. Вуглекислий газ. Крім того, хлор-і бромсодержащіе фреони могли бути відповідальними і за руйнування Озонового шару Землі, тим самим викликаючи ще більшу стурбованість громадськості.

Саме тому, потенційно небезпечний для екології фреон R-22 (дифторхлорметан) з часом був витіснений з виробництва безпечнішою азеотропною сумішшю дифторметану і пентафторетану, що широко узвичаїлася, як фреон R-410A, який вже не шкодить екології, завдяки відсутності структуру. Він швидко став найпопулярнішим холодоагентом у системах кондиціювання повітря, і тривалий час був найоптимальнішим варіантом для виробників цього обладнання.

R-32 – прогресивна ідея від Daikin
Але прогрес не стоїть на місці, нові часи завжди ставлять людей перед черговими викликами та рішеннями. Тому і не дивно, що недавно з'явився ще більш високотехнологічний аналог R-410A, а саме 32-freon - R-32 (дифторметан), який на відміну від свого попередника характеризується майже на дві третини меншим коефіцієнтом GWP (потенціалу глобального потепління), що не дивує з огляду на високі вимоги нашої епохи.

Також не дивно, що вперше цю розробку у свою продукцію запровадили саме у компанії Daikin – світовому лідері виробництва систем кліматичного контролю.

Переваги фреону R-32
Крім більшої екологічної безпеки R-32, він ще й набагато вигідніший, ніж R-410A з точки зору швидкості витрати холодоагенту, завдяки меншій щільності та в'язкості цієї речовини. Крім того, покращується і холодопродуктивність системи (майже на 4%), зменшується на 10% енергоспоживання пристрою. Також R-32 належить до нетоксичних слабогорючих речовин, який не спалахує в умовах звичайних приміщень. Температура його самозаймання перебуває у межах 648 оС. Крім цього, детонація настає при дуже великій концентрації R-32 в повітрі, що робить цей фреон найбільш безпечним з усіх подібних сполук на даний момент.

Незважаючи на це, робота з фреоном R-32 потребує дотримання відповідних заходів безпеки. В першу чергу необхідно добре вентилювати робоче приміщення, ізолювати заглиблення в підлозі від попадання і накопичення в них фреону, а також перевіряти відсутність залишків R-32 перед початком паяння холодильного контуру.

Фреон R-32 позиціонується як високоефективний та, при правильному використанні, абсолютно безпечний для екології та здоров'я людини холодоагент, який значно покращує продуктивність роботи систем кондиціювання повітря. Саме тому Daikin, відмовляється від недавнього лідера R-410A, на користь інноваційної розробки, навіть не дивлячись на всі складнощі щодо її впровадження у виробництво.

Нова ера кліматичного контролю вже насталаfreon-r32-3
Однією з революційних моделей, де був використаний цей тип фреону, став інверторний кондиціонер Daikin Uru-Sara 7, в якому, крім екологічно чистого холодоагенту, впроваджена повноцінна функція припливної вентиляції (система подачі свіжого повітря) та зволоження повітряних потоків, а також досягнуто рекордного коефіцієнта.

  • Фреони для кондиціонерів: види та особливості

Tags Що таке фреон